EN
PL
5.06.2020, 00:57:27
W grze
| Maksymalnie
| Nowych
| Dzisiaj
Graczy.

Witamy na Polskim serwerze ARK: Survival Evolved!

START SERWERA: 2017.04.14 | OSTATNI refreshWIPE: 2020.05.28

INFO!

Witam. Jak zapewne część z was zauważyła, kilka dni temu został wyłączony serwer SE. Jest to związane z koniecznością testów nowego rozwiązania. Przyszła pora na oficjalne informację na temat dalszych losów serwera. W chwili obecnej dysponujemy maszyną:

CPU: i7 6700
MEM: 64GB NON ECC
HDD: SSD 480 GB

Działającą pod kontrolom systemu Debian 9. Koszt utrzymania maszyny to: 301,34 PLN. Niestety obecna konfiguracja jest już za słaba dla nas, obecnie obciążenie serwera sięga 90% mocy maszyny, a chwilami przekracza całkowitą wydajność. (Jedna z map zamieszczona była na innej maszynie).

Niestety nie mamy możliwości dołożenia zasobów do istniejącej maszyny, nie ma też możliwości dzierżawy mocniejszego sprzętu, w związku z tym postanowiłem zmienić serwerownie i wydzierżawić dwie fizyczne maszyny. Nowe konfiguracje:

CPU: Ryzen 5 3600 Hexa-Core
MEM: 64 GB
HDD: 2x NVME 512 GB

Obydwie maszyny będą obsługiwane przez Debian 10 działający jako wirtualna maszyna. Miesięczny koszt utrzymania maszyny wyniesie 48.97 EUR x2, do tego dochodzi jednorazowy koszt instalacji w wysokości około 47.97 EUR x2. Przeniesienie musi zostać wykonane przed 21 czerwca, tak abyśmy nie ponosili kosztów związanych z utrzymaniem starej maszyny przez kolejny miesiąc. Gdy tylko serwery zostaną uruchomione, będę prosił was o test i sprawdzenie, czy nic nie brakuje w waszych bazach. Migracja nie wiąże się z wipe, planuję przenieść wszystko 1 do 1.

Steam Admina! EkipaDzika.pl [ADMIN]

Grupa Steam! EkipaDzika.pl

E-mail Admina! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W grze:
Dzisiaj: